08. 09. 2010

Mutant v Bohnicích

YouMakeArt –  UMakArt je dítě dvou mladých dam – historičky umění Kariny Kottové a umělkyně Jany Babincové. Má sloužit jako platforma pro setkávání a propojování mladých umělců, lidí a míst.

Neotřelí tvůrci se prezentují  v nezávislých galeriích nebo na místech, která nejsou pro umění typická, zasvěcují diváky do tajů svého umu a zapojují je do tvorby. Návštěvník zažije výtvarnou animaci (oživení – demonstraci vzniku díla) a seznámí se s kulturními centry bez nichž by umělecká scéna nebyla tím, co je.

Inspirace vzešla z workshopu Tate Modern s názvem Raw Canvas a snad i z grantu Mládež v akci, díky němuž máte všechen potřebný materiál na akci zdarma a jediné, s čím musíte nakonec přijít, je otevřená mysl a chuť tvořit. Od začátku projektu už se představili např. Anežka Hošková, Vasil Artamonov, Matyáš Chochola nebo Lukáš Smetana.

18 září od 14.00 zve další workshop UMakArt návštěvníky na STREET ART BRUT do industriálního prostoru bývalé prádelny psychiatrické léčebny. A protože je tentokrát na programu street art, vedoucí nebude nikdo jiný než Mutant! Nepůjde zde však pouze o umění, ale také o představení nadějného plánu zpřístupnit starou bohnickou prádelnu současnému umění a jeho fanouškům. Výsledkem by zde mělo být nejen multifunkční kulturní centrum, ale především vytvoření spojovacího článku, prolomení pomyslné bariéry mezi „normálními“ a „blázny“ (a umělci, kteří se pohybují někde mezi..).

Mutant v BohnicíchBleskový rozhovor před Mutantovou hospitalizací.

Vrátíš se? Jasně, nebudu se radši moc projevovat.

Jak ses dostal do Bohnic? Tak to pořádá UMakArt a já jim dělám tu grafiku a webovky.

Nepřijde ti to trochu jako provokace dělat pro blázny workshop se streetartovou tématikou? Ne proč?

No dělat streetart s někým, kdo třeba na ulici normálně vůbec nemůže.. Ale né. Ono to nebude zas až tak streetartový, budou se tam dělat taky trička a plakáty a .. no, vlastně to bude docela dost streetartový, ale bude to prostě i pro blázny. Sakra ne, to tam nepiš, jsem děsně politicky nekorektní.

Máš vzkaz pro lidi, kteří se do Bohnic chystají? Tak jestli se někdo chystá do Bohnic, asi není v úplný pohodě, tak bych jim vzkázal, že než přijdou, ať se trochu vyklidní.. hhh

Zdroj: www.youmakeart.cz, Rádio Wave