16. 06. 2010

Poselství

Factory Fashion MarketZbrojovka potvrdila svou magii a duch jejího místa přilákal pár tisíc lidí. Ne všichni přišli za současnou kulturou a za neobvyklými uměleckými zážitky, ale většina si festival  užila dosytosti a už teď se někteří ptají, co bude dál.

Byly to hektické tři dny téměř bez spánku, bez zastavení, plné adrenalinu, endorfinů, horka a lidí. Podařilo se dát dohromady neuvěřitelný záběr kreativní lidské činnosti pod jednu střechu, výsledkem byl maximalistický mix, který se nikdy nevyčerpal a neomrzel. Mohli jste strávit hodiny prohlížením rukodělného zboží mladých designérů, ochutnáváním absinthových koktejlů, domácích buchtiček, grilovaného masa nebo pravé pizzy. Hudba na dvou až třech scénách obsáhla snad všechny styly, které dnes můžete poslouchat od ohlušujícího industriálu, tanečního elektra, přes uřvaný punk až po křehké melodie xylofónu a akordy na španělku. Když Vám došel dech, byl tu chill out s čajovnou a vodními dýmkami, kde jste si mohli prohlédnout originální obrazy mladých malířek Cuprum, mohli jste procházet místnostmi s multimediálními instalacemi nebo žasnout nad podivnými performancemi akčních umělců. Program na hlavním pódiu ozvláštňovala taneční vystoupení a módní přehlídky nezávislých značek.

Toni & Guy na FACTORY FASHION SHOWNe vše se podařilo, obzvlášť velké zklamání bylo zrušení sklepní stage  správcem areálu v den otevření. Návštěvníci tak přišli především o Multisensual Stage HCHKRDNB crew, která slibovala skutečně speciální zážitky. I tak však Zbrojovka nabídla něco, co tu řada lidí ještě nezažila a to je ten největší úspěch, jaký si můžu přát. Chci proto poděkovat všem, bez nichž by toto nebylo nikdy možné! Zbrojovka a půl nám poskytla halu a realizační tým, za nějž patří největší obdiv Berniemu, jehož manažerský výkon byl takřka nadlidský. Soundsystém SaKuVra půjčil svoji perfektně vyladěnou techniku a trpělivě snášel poznámky zhýčkaných pražských DJů, kteří hned nepoznají kvalitní ruční práci. Kateřině Olivové se podařilo zaktivizovat řadu performerů, muzikantů a umělců, jíž dotvářeli celkový nonkonformní nádech a připravovali návštěvníkům (stejně jako realizačnímu týmu) nejedno překvapení. Diana Dobrescu přivezla z Košic Petra Lopuchovského s jeho fotokoláží, Romana Dériková zase Tomáše Janca a jeho barevně perverzní grafiky. Valderon s redakční účastí časopisu VICE předvedl komplexní multimediální instalaci s uměleckými objekty, projekcí a hudbou. Eva Juříčková profesionálně zvládla Factory Fashion Shows ve spolupráci s brněnským salonem Toni & Guy, takže jste mohli vidět mladou módu na prvotřídně upraveném mladém mase!8) LoveMusic připravili největší trh s nezávislou módou a šperky na Moravě. Markéta a Aleš z Aňo Agency pomohli s grafikou speciálu bBFp časopisu NaScéně, takže se k Vám dostal skutečně reprezentativní výsledek. Speciální dík pak patří samozřejmě partnerům burningBEATS FACTORY pARTy firmě Erding a. s. a obchodu My-Garden.cz. Díky za velkorysou podporu! Děkuji Viktorovi za pomoc s bednama, Vendule, Báře a Lauře za zapůjčení nábytku do backstage, Hupovi za seznam akreditovaných a všem účinkujícím, modelkám, realizačnímu týmu Zbrojovky a půl i Marty sound za servis na hlavní scéně. V neposlední řadě děkuji všem návštěvníkům, kteří kolem sebe dokázali šířit pozitivní atmosféru a radost ze setkání. Nebylo v lidské moci stihnout všechen program FACTORY pARTy, obzvlášť pokud jste museli řešit vždy několik problémů naráz, nejlépe na více místech zároveň. Proto se předem omlouvám těm, které jsem zapoměl zmínit! (Za fotky děkuji Vojtěchovi Veškrnovi.)

přehlídka Leny TrpělkovéÚspěch burningBEATS FACTORY pARTy ukázal, že Brno má na to pořádat velký letní festival a taky má co do něj nabídnout. Berme to jako výzvu do budoucnosti a zkusme vybudovat nějakou tradici. Pojďme dát vale otřepané nudě v Brně! Pokud nám ji nezbourají, snad se ve Zbrojovce za rok opět setkáme!

Na závěr si prohlédněte video ze SaKuVra stage, kde performerka Ticho de Beige posbírala na místě all star ensemble ze skupin TEVE, Electronic Bitches a Electrica Lady a zahráli dohromady píseň. Je to píseň o bourání hranic, spojování stylů a komunit o porozumění, sounáležitosti a nadšení. Je v ní obsažen duch a atmosféra zbrojovky a celá burningBEATS FACTORY pARTy. Zpívejte ji s námi.

burning