05. 06. 2010

Půlnoční DJ Felix!

DJ Felix!Už od roku 2001 můžete tančit na jeho mixy. Nejdřív to byl drumNbass, liquid funk a techno ještě pod pseudonymem Andrey, postupem času si oblíbil barvitý zvuk electra a přijal jméno Felix! Od té doby lidé šílí při jeho kolážích electroclashe, discopunku, indie, grime, bassline a nejrůznějších breaků, fidget housu, baile funku a cosmic disca. Felixův cit pro hudbu, jenž rozvíjel od mládí mj. hrou na dechové nástroje a DJská technika, vypilovaná mixováním techna k dokonalosti, z něj dělají bravurního vypravěče novodobého příběhu horečky sobotní noci – na burningBEATS FACTORY pARTy vlastně páteční noci...

DJ Felix!Felix! po nocích hýbe davy nejen v českých klubech, ale i v zahraničí a dny si pak krátí přispíváním do časopisů a hudebních serverů. Působil v Basslinu, XMAGU a electrodjs.cz, dál píše např. na poslouchej.net. Je aktivní i organizačně, v roce 2008 založil nu disco / balearic projekt Popshot DJs a od září 2009 se podílí na přípravě extravagantní párty Plastique goes Elastique v klubu Radost FX. Tři měsíce nato se stává spolu s DJem dMIT.RYm Elastique rezidentem. Spolupracuje s electro-popovou kapelou Cartonnage jako support DJs a svými sety podpořil už i Midi Lidi, Sporto, JI aka Jitku Charvátovou, nebo zahraniční DJe jako Aquasky, Peo De Pitte, Afrika Islam.

Nedávno Felixe vybral nezávislý fashion shop Basmatee jako svého podporovaného umělce a v loňském roce byl nominován do kategorie DJ roku v anketě Dance Music Awards 2008. Pro burning zahrál loni v prosinci na burning pARTy v Mínus trojce, kde si publikum hravě získal a za svůj set si vysloužil bouřlivý aplaus. Na FACTORY pARTy ve Zbrojovce jej uslyšíte v pátek 11. června na hlavním pódiu přesně o půlnoci. Buďte tam!