04. 02. 2010

burningBEATS se vracejí na tour

burningBEATS flyer

Vypálená skvadra se semkla do akční dvojice burningboy a Emotional Spy aka Greg Lagrange. Greg šéfuje západ, burning východ. Společně teď vyráží na spanilou jízdu na sever, do Opavy. V místním klubu 13 předvedou, jak zní burningBEATS! Z lokální scény si přizvali 1-woman project Electrica Lady. Všichni vystoupí LIVE a burning team návdavkem představí své laptop sety.

Emotional Spy je mocný elektro experimentátor, který se vyžívá v navozování hudebních kulis k neexistujícím, neprožitým příběhům. Hraje a skládá od roku 2002 a během kariéry žil kromě domovské Francie taky v Amsterdamu, aktuálně přesídlil do Prahy. Nikdo si není jistý, co tím vlastně myslí, když tvrdí „I love your country“, ale jsme rádi, že ho tu můžeme mít. Greg je velmi tvůrčí a aktivní, snad za tím stojí jeho téměř totální abstinence, ale kamkoli přijede, ihned se dokáže začlenit do místní scény a prosadit se. Během své krátké doby u nás již stihl kromě nesčetně hraní (i v zahraničí) uspořádat několik party a to i např. v legendárním klubu Radost FX. Je nám ctí, že se můžeme chlubit jeho debutem v Česku na minulých burningBEATS ve 2.patře!

Emotional Spy vydal desku Secret Science naburningboy Warp Light District records v roce 2008 a od té doby dál rozvíjí svůj soundtrackový koncept elektra. Během živých setů ovšem zachází do krajnosti a nezřídka chrlí ostré samply a tvrdé beaty a jeho autorské remixy pak dovádí tanečníky k šílenství. Na burningBEATS ve 13 se dále představí jako DJ a dá vyznít své dub-stepové povahové stránce.

burningboy poslední dobou hoří stále jasnějším plamenem. Na YouTube se objevilo jeho video z Prahy, firma INDIELABELS ho zařadila mezi sponzored artists a vedle LoveMusic je jejich obchod druhým místem v Brně, kde seženete jeho desku moisturize. Další možnost mají pražští fanoušci v Hapyfeet Records v klubu Roxy. Nedávno se objevil jeho profil na Fřesh Fľesh a chystá se profilový článek na webu časopisu VICE. Hraje čím dál častěji, naposledy spolu se  star US underground hip hopu Lushlife. Po roční propagaci poslední desky začal dělat na novém materiálu a první ochutnávku by měl exkluzivně přinést viceland.com v nejbližších dnech. Kromě své autorské produkce se vrhl na laptop sety a jako burningDJ šokuje všechny a neustále..

Electrica Lady je moderní elektro písničkářka a dokonale zapadá do profilu burningBEATS. Jak její odvážná performance, tak osobitá zvuková syntéza slibují, že se máme na co těšit! Prvních 20 návštěvníků se může těšit na album moisturize jako dárek.

 

burningBEATS, 13, Opava, 20.2.2010 facebook