16. 01. 2012

Deník Marie: Nová éra - REVOLUTION LOVE; příběh havrana a vlka 1

Přemluvili jsme Marii Tomanovou, aby se nestyděla a poslala nám z NYC deníkovou povídku, kterou mačká po večerech (nebo spíš ránech) do klávesnice svého jablečného mobilu. Každý týden se teď můžete těšit na další záznam, který odhalí, jak tato mladá malířka se srdcem na dlani dobývá Ameriku.

Marie Tomanová

 

"20. rijna 2011 New York

Dneska rano jsem dojela do New Yorku, do Chinatownu, a uz dve hodiny tu bloudim! Konecne jsem nasla aspon Starbucks a davam si teple kapucinko. Na zachode jsem si oplachla oblicej. A potrebovala bych si vycistit zuby, ale nejak nemam odvahu  pochodovat po kavarne s kartackem na zuby a pastou.. Mam sebou mega veci. Batoh na zada, fotak na krk a spacak pekne v podpazi. Myslim, ze vypadam dost vtipne! Tak je nacase chytnout to kapucinko a jit.. Najit revoluci!

Prijela jsem totiz do New Yorku na par dni podporit a zazit si REVOLUCI. Zapojit se do protestu na Wall Street, bojovat za zmenu. Za lepsi svet! Spat uprostred Manhattanu na zemi v parku, pod sebou papundekl co jsem nasla u silnice a dekovat bohu za teply spacak! Videt Ameriku jak demonstruje, ucastnit se hnuti, do ktereho se zapojil cely svet!

A ja chci byt v jeho jadru! Zucotti Park. Ale kde to sakra je??!"