12. 07. 2009

burningBEATS STREET pARTy se dostala
do 2. poloviny svého programu.

Prvních 7 večírků na náměstí před Domem umění je za námi a můžeme tak zhodnotit dosavadní úspěchy. Na posledním díle s podtitulem Electronic Bitches, který se odehrál 8. července, se objevila policejní hlídka a následně i kontrola z Krajské hygienické stanice. Zatímco strážníci profesionálně blufovali a odkazovali na četné stížnosti na hluk, zástupce KHS nic takového nepotvrdila. Byl sepsán protokol, který shledal přípravu akce jako nezávadnou a ani policisté se oproti svému původnímu slibu již podruhé neukázali. Největší úspěch je tedy bezesporu fakt, že burningBEATS STREET pARTy běží dál! Každou středu až do konce srpna.

Asi jako každý open-air i burningBEATS bojovaly s počasím. Hned dvakrát jsme museli přesunout místo konání z Malinovského náměstí do bezpečí Domu pánu z Kunštátu a i přes nespornou přitažlivost této renesanční architektonické památky se přesun podepsal na návštěvnosti. O to lépe však celá akce funguje před Domem umění, kde působí doslova jako veřejná atrakce. Lidé se zastavují, zůstávají, prohlížejí některou z výstav Kontejnerů umění, popíjí cuba libre před schody, poslouchají a někdy i tančí na burningBEATS. Průměrná návštěvnost bývá 80 až 100 lidí. Pokud bychom tato čísla převedli na návštěvnost souběžných výstav v kontejnerech, dostaneme se na úroveň uznávaných oficiálních galerií. Pouliční umění boduje!

Na burningBEATS už vystoupilo celkem 26 umělců, DJů a kapel a vytvořila se pravidelná návštěvnická základna. Pojem STREET pARTy se dobře ujal a v současnosti již přijímáme nabídky vystoupení od samotných hudebníků. Zvláštní kapitolu pak tvoří afterparty v kavárně Trojka, které se svojí kvalitou vyrovnají hlavnímu programu před Domem umění. Atmosféra zde bývá intimnější a tančí se, dokud to jen podmínky dovolují. Zvláštní dík patří obsluze, která zde pravidelně zažívá nezvyklý nápor jak na bar, tak ušní bubínky.

burningBEATS za svoji existenci vděčí několika odvážným. Hudební aparaturu nám laskavě zapůjčuje kulturní centrum Starý pivovar, energii čerpáme z Domu umění města Brna, podpořil nás Erding, a. s. a bar nám na náměstí pravidelně vypravuje právě kavárna Trojka. V rámci Kontejnerů umění pak čerpáme grant od Ministerstva kultury ČR. Těm všem a dalším, kteří nás podporují, velmi děkujeme a ceníme si jejich podpory a důvěry v současné mladé akční umění.

burningBEATS STREET pARTy je tu, aby nabídla kulturní letní program přímo v centru města zadarmo pro všechny kolemjdoucí a především ty, kteří chtějí poznat, co se děje na naší umělecké a klubové scéně. Zveme Vás každou středu až do konce srpna od 19.00 před Dům umění a od 22.00 do kavárny Trojka na burningBEATS!