25. 03. 2013

burningNight; Bohemian Principles, 20.4.2013

3. díl „bohémské houseparty s půlnoční performancí“ nese podtitul Bohemian Principles a odkazuje na 4 zásady bohémství
– svobodu, krásu, pravdu a lásku.

Wikipedický záznam popisuje bohémství jako trávení času ve společnosti podobně orientovaných lidí v kavárnách, pořádání intelektuálních večírků, užívání drog, alkoholismus a pijáctví absintu. Bohémství je spojeno s osobitým (liberálním až anarchistickým) politickým postojem, otevřeností k předmanželskému sexu, bujarým společenským životem a užíváním života „plnými doušky“. Původ slova bohém pochází od kočovných Cikánů, které tehdejší Francie považovala původem za Čechy – Bohémiens.

Bohémský dress code

burningNight chce dokázat, že bohémství není mrtvé ani na počátku 21. století a vyzývá clubbery, ať přispějí k současné redefinici pojmu. Večírek proto bude mít bohémský dress code a kdo na první pohled nebude splňovat stylová kritéria hedonistického volnomyšlenkáře a nebo nezvládne alespoň vyjmenovat 4 zásady bohémství, nebude na Flédu vpuštěn.

Půlnoční performance bude tentokrát skutečně výjimečná, protože přinese konkrétní hmotný umělecký výstup. Pražská dvojice Stovit design LIVE vytvoří akčně přímo na místě obraz, který poté připadne jako výhra bohémovi večera, jehož si společně na večírku zvolíme! Svůj styling proto nepodceňujte;)

O hudbu se poprvé v Brně postará dvojice bratislavských DJs Da-No a Nisiru, kteří pořádají oblíbenou večírkovou sérii Mixed Tunes v klubu Hopkirk. Znát je však můžete i z prostředí internetového labelu Stroboskop.sk, za nímž stojí mj. legendární Future Sound of Petržalka. Doprovodí je brněnský DJ Rade, jenž má za sebou několikaletou zkušenost s hraním po klubech v Miami a organizátor akce burningDJ.

Zapište si do diáře 20. dubna a staňte se bohémem aspoň na burningNight.

grafika burningNight