22. 04. 2011

Arts&Crafts BAZAAR se mění

poster

Letí to rychle a poslední sobota v měsíci je zase tady. S ní i Arts&Crafts BAZAAR na Zbrojovce. 4 zastávky tramvají č. 2 z hlavního nádraží, zahnete u kostela Nanebevzení Panny Marie, projdete vrátnicí jak z dob, na které nechceme vzpomínat a jste v zóně, kde zapomenete na deadlajny, nevyřízené maily a na hluk města za branami. První hala s modrými přístupovými schůdky je "Zbrojovka a půl". Je tu první a největší krytý sk8park v Brně a zkouší tu divadlo 7 a půl, odtud Zbrojovka a půl.

Arts&Crafts BAZAAR se proměňuje ve volnočasové centrum. Naplánujte si víkendovou procházku do Zbrojovky. Už jste viděli, kde bude ona nová rezidenční čtvrť se vším všudy, až Zbrojovka nebude? Je na co se těšit! A nebo není? Spící tovární areál skýtá až kýčovitá zákoutí a neobjevené skrýše, snad proto se vedení vždy tolik cuká, když je tam party přes noc.. Ona i ta procházka není o víkendu asi úplně košer, tak o tom radši nikomu neříkejte;)

Sobotní rána bývají těžká a přípravu oběda často podkresluje znělka "tu-du-duuu tu-du-dúúú" Mission Impossible. Jestli se po večírku jako Tom Cruise necítíte, hoďte něco na sebe a přijďte na zbrojovácký brunch. Můžete si tu k němu dát vynikající kávu Saula, TurboFresh nebo domácí víno, ale to asi až jako aperitiv. Dezertík Vám naservíruje cukrářka Adelheid, to vše na nově otevřené punkově industriální zahrádce pod rourami a komíny.

burning připravuje tombolu o Arts&Crafts ceny v čele s velkoformátovou fotografií Mojmíra Bureše z výstavy Uvnitř, již můžete ještě stihnout v café Reduta. Pár cen věnovalo také partnerské Leporelo+, jež najdete v Domě umění. Chystáme neformální výstavu, hudbu, staré časopisy a kreativní workshop "napiš dopis babičce (nebo komu chceš)". Vyhlašujeme OPEN STAGE! Výzvu všem muzikantům, zpěvákům, performerům, komikům jen ne fanatikům. Přijďte na pódium ve Zbrojovce a půl, čeká tu na Vás mikrofon, minimální soundsystém a posluchači. Každé vystoupení může mít max půl hodiny, jen v případě neutuchajícího potlesku může pokračovat do odvolání. Klasické nástroje jsou vítány, ale elektrika tam je taky. Na večer drum party! Čarodějnice. Ber buben a po setmění to začne..

I nadále na Arts&Crafts BAZAARu najdete originální design a módu a snad i nějaké to bio, nejvíc nám ale jde o to vybudovat v Brně oázu bezčasí, klidu a svobody vypnout, nic neřešit, dát si kafe a prostě být.

Arts&Crafts BAZAAR, Zbrojovka a půl, Lazaretní 1/7, Brno, 12.00 - ?, facebook. KAŽDOU POSLEDNÍ SOBOTU V MĚSÍCI.