07. 03. 2010

burning Kaskáda

Golf Brno, a. s. ve spolupráci s burning posunula své služby na zcela novou úroveň, když nechala nainstalovat do pokojú hotelu Kaskáda**** v Brně-Jinačovicích originální díla mladých umělců. Celkem v 53 pokojích se dnes nachází přes 120 závěsných prací. Převažují malby, zastoupena je zde však i kresba, grafika a série závěsných reliéfů z plexiskla (Michaela Němcová). Mezi vystavujícími autory je nejvíc studentů brněnské Fakulty výtvarných umění, výraznou výjimku tvoří Aleš Vetešník, umělec střední generace, který je s Kaskádou spjat především autorstvím objektového orientačního systému na 27 jamkách golfového hřiště.

Současné umění asi není přímo to, za čím hosté hotelu Kaskáda přijíždějí. Originální umělecká výzdoba však pozdvihává dojem z pobytu na úroveň intimního uměleckého zážitku. Člověk obvykle nemá tu možnost s uměleckým dílem přímo bydlet a zažít jeho kouzlo opravdu naplno. Opakovaní hosté pak jistě ocení, že každá jejich návštěva nese jiný náboj a atmosféru. Každý pokoj totiž skrývá nečekaná nová díla, přístupy a styly, takže se pokaždé mohou těšit na nové inspirace. Pokud na ně některé z vystavených děl zapůsobí, mohou si je zakoupit a odvéz jako suvenýr domů. Pokud některá z prací osloví i Vás, napište na burning@burning.cz.

Zastoupení umělci v pořadí dle obrazové přílohy:

Katarina Klusová, Vendula Chalánková, Marek Číhal, Adéla Beerová, Jitka Vojtěšková, Vendula Kramářová, Jiří Topínka, Marie Tomanová, Michaela Vrbková, Mutant, Iva Hrubošová, Klára Dittingerová, Michaela Němcová, Hana Kubínová, Máša Ušiaková, Michaela Langová, Lucie Matějková a Aleš Vetešník.